2013 11 16 – 26 Madeira

Maršrutai:

Ribeira Funda. III sudėtingumo kategorija

Ribeira Inferno, IV sudėtingumo kategorija

Ribeira do Alecrim. III sudėtingumo kategorija

Ribeira do Aqua Negra. III sudėtingumo kategorija

Rebeira do Passo. IV sudėtingumo kategorija

Ribeira do Seixal, III sudėtingumo kategorija

Dalyviai : Rolas, Tania, Edmundas, Vytautas, Lina, Kęstutis, Andrius, Erikas

Žalia ir visą laiką žydinti sala yra Atlanto vandenyne, 500 km nuo Maroko. Madeira nėra didelė, jos ilgis 60 km, o plotis 22 km, sala priklauso Portugalijai. Per visą Madeirą yra nusitęsęs kalnynas su aukščiausia 1860 m viršūne. Visus metus čia yra švelnus ir šiltas klimatas, jį formuoja šilta Golfo srovė. Žiemą vandens temperatūra apie +18 C, oro +16 C, vasarą +22 C, oro +26 C, čia nebūna labai karšta ar šalta. Saloje visą laiką – pavasaris.

Kanjoningui tinkamiausias laikas yra nuo kovo iki lapkričio. Žiemą čia daugiau lyja, vanduo gali būti per aukštas.

Visi maršrutai išsidėstę koncentruotai šiaurinėje salos dalyje ties Seixal gyvenviete. Čia patogiausia apsigyventi ir keliauti iš šio miestelio link pasirinkto maršruto. Iki kai kurių galima nueiti, iki kitų reikia važiuoti. Jei Seixal gyvenvietėje Seixal upės vagoje atsiranda bėgančio vandens, į kanjoningo maršrutus galima neiti. Vanduo bus per aukštas, kanjoningas gali būti pavojingas. Čia buvo vietinių kanjoningistų rekomendacija, kuri pasiteisino ir praktikoje.

Tarpekliai įprastai nėra vandeningi, daug vandens paimama levadų pagalba ir nukreipiama link daržų ir sodų. Maršrutai pasižymi ilgais nusileidimais, šokinėjimų ir čiuožyklų daug nėra. Kadangi klimatas leidžia visus metus augmenijai būti žaliai, viskas ir nudažyta vientisa žalia, net akmenys upės vagoje žaliuoja nuo pasidengimo samanomis. Tai sukelia nepatogumus judant upės vaga, labai slidu, ypač jei nors šiek tiek lyja. Pasitraukimas iš tarpeklių galimas tik vienas – maršruto pabaigoje. Tarpekliai apaugę vešlia augmenija, kuri primena nepraeinamas džiungles, daug duriančių augalų. Egzotikos Mdeiroje netrūksta, o maršrutai įdomūs.

 

Ribeira Funda
Ribeira Inferno
Ribeira do Alecrim
Ribeira do Aqua Negra


daugiau nuotraukų čia


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s