2014 09 20 – 10 01 Madeira

Maršrutai:

Funda. III sudėtingumo kategorija

Inferno. III sudėtingumo kategorija

Hortela. IV sudėtingumo kategorija

Paso. IV sudėtingumo kategorija

Agua Negra. III sudėtingumo kategorija

Seixal. III sudėtingumo kategorija

Vimieiro. IV sudėtingumo kategorija

Dalyviai: Rolas, Auga, Marius, Milda, Jovita, Olga, Darius, Inga

Rolo nuotraukos čia:

Pasirinktas kelionės laikas pasiteisino. Dienos, kaip ir įtarėm, pakrantėje buvo saulėtos, tarpekliuose tiesiog negalėjome matyti saulėto dangaus. Turėjom dvi laisvas dienas ir įsitikinom, kad karšta. Puikus laikas vynuogių gurmanams. Tiesiog neįmanoma eiti pro šalį jų neparagavus. Ragavimu tai sunku pavadinti, jas reikia valgyti, o neragauti. Pamačius vietinius lyg ir buvo nepatogu, bet jie sakydavo – skinkit, skinkit. Matyt, nebuvo gaila. Portugalai nuostabus žmonės. Lietuviai yra lietuviai. 
Kelionės tikslas kanjoninti. Įveikėm septynis tarpeklių maršrutus. Keturis jau žinomus mums ir tris naujus. Pagaliau gavome maršrutų knygą, kurią parūpino vietiniai kanjoningistai. Lyginant su pernai metais buvo daug aiškiau kaip juos rasti ir žinojom reikiamą virvių ilgį. 
Funda tarpeklis. 3 val., III sudėtingumo kategorija. 55 m aukščiausias  nusileidimas.

Funda

Puikus tarpeklis pradžiai, apsipratimui su virvėmis ir vandeniu. Prisitraukimas iš Seixal gyvenvietės. Devyni nusileidimai. Čia, manyčiau, yra gražiausia krioklys Madeiroje. Vanduo pasirodo tiesiog iš sienos, plačiai ir žavingai. Tai antras nusileidimas šiame maršrute. Kuris vertas pagarbos, vien dėl aukščio ( 55 m). Pabaiga prie vandenyno. 
Inferno tarpeklis. 8 val. III sudėtingumo kategorija. 30 m aukščiausias nusileidimas.

Inferno
Inferno

Pats ilgiausias mūsų įveiktas maršrutas. Pradžia nuo levados Faja do Rodrigues. Prisitraukimui svarbu nepamiršti prožektorių, reikia kirsti kalną tuneliu. Tamsus ir siauras reikalas, tunelio ilgis apie pusę kilometro. Tikrai vertas keliautojų tarpeklis. Daug šoninių krioklų, siauras, pasitraukimas tik vienas – pabaiga prie vandenyno. Daug šiaip ėjimo, akmenys šlapi ir labai slidūs, reikalauja daug atsargumo. Nusileidimų su virvėmis 22.
Trekas nuo Seixal iki Porto Moniz palei vandenyną. Viso 8 km. Keliavome apleistu keliu kol neįsilijo. Kaip ir laisvadienis nuo šlapio reikalo.

Hortela tarpeklis. 5 val. IV sudėtingumo kategorija. 55 m aukščiausias nusileidimas.

Hortela

Prisitraukimas nuo Seixal gyvenvietės, po to stačiu taku link levados Seixal. Pradžia nuo levados Seixal. Užtrukome 2,5 val. Leidomės apatiniu Hortelos maršrutu, viso 10 nusileidimų. Ilgiausi 2 po  55 m nusileidimai. Yra daug gražių vietų, vertas dėmesio maršrutas. Efektinga pradžia – stačiai žemyn 55 m ir paskutiniai nusileidimai – su persikabinimais virvių ir pamąstymais apie teisingus veiksmus. 
Paso tarpeklis.  3 val. IV sudėtingumo kategorija. 60 m aukščiausias nusileidimas.

Paso
Paso

Prisitraukimas levada  Faja do Rodrigues. Šiais metais leidomės apatiniu maršrutu Paso. Vienintelis šių metų maršrutas kuris nepatiko. Trūksta vaizdų. Žavus tik ilgiausias šio maršruto krioklys (55 m). Viso 13 nusileidimų. Pasitraukimas levada link kaimo. 
Pico Ruivo 1862 m. Trekas per aukščiausias Madeiros viršukalnes.

Piko Ruivo

Keliavome nuo Achada do Teixeira iki Boca da Encumeada. Gražiausias Madeiros trekas. Stačios ir aštrios viršūnes, spalvų įvairovė. Prie viso šio reginio labai dera išdegęs miškas, kurį iš apačios keičia ataugantys žali krūmai. Gaunasi sluoksniuotas peizažas. Žalią spalvą keičia ruda ir pilka, kuri pereina į rausvą kalnų foną. Svarbų ten nuvykti geru oru ir kuo ankščiau ryte. Nes paprastai įdienojus iš apačios pradeda slinkti debesys, kurie visą grožį paslepia.  Keliavome 6 val. Daug pakilimų ir nusileidimų stačiais laiptukais. 
Agua Negra tarpeklis. 4 val. III sudėtingumo kategorijos. Aukščiausias nusileidimas 18 m.

Agua Negra

Keliavome apatiniu maršrutu. Jau antrą kartą teko juo leistis ir įsitikinau, kad tikrai jis gražus. Praktiškai nėra vaikščiojimo akmenimis iki krioklių. Siauras, spalvotas ir net keturi galimi šuoliai į vandenį, kas nebūdinga Madeiros tarpekliams. Prisitraukimas levada Des 25 Fontes, pabaiga santakoje su Janela, toliau taku iki levados  Des 25 Fontes.
Seixal tarpeklis. 4 val. III sudėtingumo kategorijos. 45 m aukščiausias nusileidimas.

Seixal
Seixal

Pradžia nuo levados Seixal, keliavome apatiniu maršrutu. Viso 13 nusileidimų. Gražus, spalvotas, vertas dėmesio. 
Vimieiro tarpeklis. 3,5 val. IV sudėtingumo kategorijos. Aukščiausias nusileidimas 60 m.

Vimieiro

Pradžia nuo levados Seixal. Linksmiausias mūsų eitas tarpeklis šioje kelionėje. Net trys didesni nei 50 m nusileidimai. Nusileidimai seka vienas po kito stačiai žemyn. Vandens ir vaizdų užteko. Kaip pabaigai kanjoningo buvo nuostabus siurprizas, kad vėl ir vėl norėtum grįžti. Viso 13 nusileidimų.

Ponta de Sao Lourenco. Paskutinės dienos trekas rytiniu salos iškyšuliu. Subėgiojom per 2,5 val, norėjom dar Funchal pasibūti. Trekas padarė didelį įspūdi. Panašu kažkiek į matytus vaizdus viršūnėje, tik čia praktiškai nėra žalios spalvos ir apačioje ne debesys plaukia, o krantus vandenynas skalauja. 
Tolimesniuose planuose yra mintis aplankyti viršutinius tarpeklių maršrutus. Po šio vizito į Madeirą turime knygą su koordinatėmis apie maršrutų pradžias. Kitu atveju yra keblu rasti pradžią. 


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s