2018 11 03 – 11 17 Reunionas

Mūsų įveikti maršrutai:

1 Ravine la Faim IV sudėtingumo kategorija;
2 Bras Piton V sudėtingumo kategorija;
3 Takamaka 1 V sudėtingumo kategorija;
4 Riviere Ste Suzanne III sudėtingumo kategorija;
5 Ravine Blanche V sudėtingumo kategorija;
6 Canyon Dudu inferieur V sudėtingumo kategorija;
7 Trou Blanc III sudėtingumo kategorija;
8 Grand Galet III sudėtingumo kategorija


Dalyviai: Rolas, Rimvydas, Vida, Vytautas, Jolita, Vitalijus, Erikas, Lina, Kęstutis, Inga, Marius, Vytautas, Giedrius, Aurimas

Antra kelionė mūsų organizuojama į Reuniono salą. Jau žinant ko laukti, kas būdinga šiam kraštui. Keliavo 14 dalyviu komanda, trise antrą kartą. Turėjom aukštesnių sau tikslų, tiesa ne visai pavyko, pritrūko noro ir virvių. Iš šešių ilgųjų virvių, kurių ilgis nuo 60 m iki115 m, liko kelionės pabaigoje tik viena. Visas kitas sugadinome. Virvės čia dėvisi daug greičiau nei to norėtus. Naudojome ir apsaugas, bet jos padeda tik nusileidimo pradžioje. Paprastai viskas vyksta trinantis į olos atbraila maršruto viduje. Sala vulkaninės kilmės, uolos aštrios.

Ravine la Faim
Bras Piton

Ravine la Faim. Pirmas mūsų kelionės maršrutas. Sunkiai radom prisitraukimo taką, padėjo vietinis sodo darbuotojas. Toliau stačiu šlaitu keliavome į viršų. Užtrukome dvi valandas. Maršrutas nebuvo vandeningas, virvės sekė viena paskui kitą. Nusileidimai vidutinio ilgio kaip Reuniono salai. Ilgiausias nusileidimas 54 m, o šiaip apie 30 m. Pirmai pažinčiai maršrutas buvo įdomus, nelabai sudėtingas. Užtrukome 4 val., atsitraukimas 15 min iki mašinų, trise plaukte Riviere du Mat nukeliavo tiesiai namo.

Bras Piton

Bras Piton. Sudėtingiausias ir ilgiausias mūsų kelionės maršrutas. Prisitraukimas jau žinomu taku, užtrukome 50 min. Pradžia maršruto nesudėtinga, daug gražių ir saugių šuolių nuo 10 m iki 19 m, neilgų nusileidimų, daug baseinų (ilgiausias 50m), kuriuos teko įveikti plaukte. Po pietų priėjome sudėtingiausią maršruto vietą – 170 m krioklį. Laukė stočių paieška. Įveikinėdami šią kliūtį užtrukome ilgai. Neatitiko mūsų turimo aprašymo taškai. Teko paklaidžioti. Įveikinėdami paskutinę virvę užtrukome pasirinkdami teisingą sprendimą. Visur buvo aštrūs kampai, pavojingai pjaunantys virves. Padėjo susišnekėti racijos. Pasirinkome nusileidimą per srovę, taip tikėdamiesi mažiau pjauti virvę. Pasiteisino, tik temo. Įveikus paskutinius krioklius ir atsitraukinėjant sutemo visiškai. Reikėjo rasti pasitraukimo taką stačiu šlaitu. Dar blaškėmės, bandėme rasti, galų gale pasidavėme ir nutarėme praleisti naktį prie laužo laukiant šviesos. Ryte taką radome lengvai. Kaip sakoma, rytas už vakarą protingesnis.

Takamaka 1

Takamaka 1. Gražiausias, mano manymu, šioje kelionėje maršrutas. Anot legendos, jei maršruto pradžioje yra tekančio vandens, eiti pavojinga dėl aukšto vandens. Mums atkeliavus prie maršruto tekančio vandens nebuvo, tad mes ir pasileidome žemyn. Pirmas nusileidimas sausas 68 m. Sekantis krioklys mūsų laukė 130 m. Čia jau atsirado tekančio vandens. Krioklys su trim persisegimais stotyse. Nesudėtingas nusileidimas. Po jo atsirado tekančio vandens, kurio palaipsniui gan greitai daugėjo. Toliau laukė gražiausia maršruto dalis – 52 m krioklys uždarame tarpeklyje. Vandens jau buvo ženkliai daugiau. Atsirado sūkurinių vonių. Nusileidus buvo apėmęs jausmas, kad plauki jūra. Banguotumas įspūdingai didelis. Po to sekė atrakcionų parkas – šuoliukai ir čiuožyklos. Užtrukome 8 val. Pasitraukimai yra du. Vienas prieš paskutines dvi balas yra trumpesnis, bet mes jį praleidome, nors ir matėm turus. Bandėme dar pakilti prieš srovę, bet, deja, nepavyko. Teko pasirinkti ilgesnį pasitraukimo variantą nuo elektrinės užtvankos. Pasitraukimas 2,5 val. Prie mašinų buvome jau tamsoje .

Riviere Ste Suzanne. Išeiginė diena, trumpas laisvalaikio praleidimas. Užtrukome bendroje sumoje 3 val. Kažko išskirtinio negaliu pakomentuoti, trumpi nusileidimai iki 30 m, yra saugių šuoliukų.

Prisitraukimo akimirka
Ravine Blanche

Ravine Blanche. Visų labiausiai lauktas maršrutas, mes jį kartojome. Iš vakaro sužiūrėjome ir dar kartą išmatavome turimas virves, sustrategavome nusileidimo seką. Matuojant virves paaiškėjo, kad visos virvės prarado 10 procentų prieš tai buvusio ilgio. Tai buvo didelė staigmena. Pasirodo, statinė virvė traukiasi ir tikrai šlapia negrįžta į pradinį ilgį. Jau pernai buvau apkaltinęs maršrutų aprašymą, neatitiko tiesos turimos virvės, bet išmatuoti po laiko virves kažkaip nekilo mintis. Šiais metais vežiau ilgesnes, ilgiausia virvė buvo 115 m, kuri po permatavimo buvo 102. Po patampymo grįžo 105 m, bet ne daugiau.

Šį kartą pajudėjome brėkštant saulei. Penktą ryto. Judėjome sklandžiai ir per beveik keturias valandas buvome prie maršruto pradžios. Viską darėm kaip iš anksto buvome suplanavę, padarėme keletą nereikšmingų klaidų, bet jos bendram nusileidimo laikui įtakos neturėjo. Iki pietų sėkmingai buvome įveikę didįjį krioklį ir buvo likę, juokais šnekant, mažiukai – 29m, 82m, 85m, 80m. Be didesnių vargų įveikėme visą maršrutą. Visgi maršruto žinojimas labai gelbėja bendram nusileidimo laikui. Iki 18 val. visi buvome namie. Pernai namus pasiekėme jau su tamsa, 24 val. Ir šiais metais mūsų buvo 13, o pernai 9. Tiesa sakant, komandos patirtis daug lėmė.

Canyon Dudu inferieur

Canyon Dudu inferieur. Maršrutas pasižymi aukštais nusileidimais, bet maršrutas nėra vandeningas. Nėra sudėtingas, prakaltas puikiai. Aukščiausias nusileidimas 125m. Visi 14 maršrutą įveikėme per 6 val. Atsitraukimas 1,5 val. Takas nesunkiai randamas, tik labai status ir džiunglėmis. Toks šlapias išlipant esu buvęs tik Reuniono saloje. Nelijo, o maikę nors gręžk.

Trou Blanc

Trou Blanc. Antrą kartą keliavome šiuo maršrutu. Tai vienas linksmiausių salos maršrutų. Jau norėjosi pailsėti nuo virvių ir kabėjimo stotyse. Maršrutas vandeningas ir linksmas. Yra daug saugių čiuožyklų.

Grand Galet

Grand Galet. Planavome eiti Bras Sec, bet oras pakoregavo mūsų planus. Lijo lietus, jau prie namų matėme ženkliai vandeningesnius krioklius Pasirinkome trumpesnį ir saugesnį maršrutą. Paskutinis krioklys vainikavo mūsų kelionę. Šimto atskirų krioklių vaizdinys vienoje vietoje. Sunku aprašyti vaizdą ir grožį, kuris matosi kabant ant virvių. Maršruto pabaigoje dar gavome gražių ir saugių šuoliukų.

Reunion. Ravine Blanche

Kaip ir pabaiga. Manau, dar grįšiu į šią salą. Čia galima keliauti dar ir dar kartą atrandant vis naujus maršrutus. Reunionas unikalus savo aukštais kriokliais. Yra daug dviejų dienų maršrutų.

Rolo nuotraukos čiaLeave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s