2008 03 02-25 Pirmasis kanjoningas. Jordanija

Maršrutai:

Wadi Hidan III sudėtingumo kategorija,

Wadi Mujib III sudėtingumo kategorija,

Wadi Hasa II sudėtingumo kategorija

Dalyviai:
Rolandas Žygas – grupės vadas ir atsakingas už kanjonus;
Šarūnas Lapėnas – atsakingas už uolų maršrutus;
Linas Šlepetis – atsakingas už dykumos maršrutą;
Jelena Staricina – dalyvė;
Eugenija Saženytė – dalyvė;
Tatjana Kutyriova – atsakinga už ryšius su žydais;
Natalija Abramova – dalyvė;
Raimondas Kušeliauskas – atsakingas už civilizaciją, kul-turistas;
Jurga Budrytė – kul-turistė, vertėja;
Audrius Povilaitis – kul-turistas.

Pirmoji pažintis su Jordanija ir aplamai su kanjoningu. Visa kelionė prasidėjo pamačius nuotraukas su Wadi Hidan tarpekliu. Tada dar atradome Wadi Rum dykumą, Jebel Rum viršūnę 1642m, uolinio laipiojimo maršrutų. Petra pati atsirado.

Kelionę pradėjome nuo gražiausio maršruto, kaip patirtis parodė – Wadi Hidan. Nusileidome iš vakaro. Tarpeklis yra draustinio zonoje ir juo eiti reikia gauti leidimus. Mes to nedarėme, rizikavome. Atkeliavome iš vakaro, jau leidžiantis nuo garsų jautėmės, kad leidžiamės į rojų žemėje. Ryte pamatyti vaizdai nustebino, nebuvome to matę. Maršrutas grožiu ir uolienų įvairovę stebino visą laiką. Yra du didesni susiaurėjimai. Į pirmą yra nusileidimas 50m, galimas variantas neturint tokios ilgos virvės eiti ir pro šoną. Takas nužymėtas turais iki 20 m nusileidimo. Mes pasirinkome pastarąjį. Pakliuvome į kažką neapsakomo. Šiltos versmės, uolas nudažiusios įvairiaspalviais atspalviais, palmės ant šlaitų. Upė jau buvo šilta, manau apie 28 laipsnius šilumos. Susiaurėjimas neįtikėtinas. Džiaugėmės kaip vaikai. Slėniui praplatėjus pasitiko sunkiai įveikiamos džiunglės. Yra reikalų jas kirsti, viskas pinasi po kojomis. Galų gale priėjome antrą susiaurėjimą. Čia prasidėjo simbolinės maudynės, atrakcionų parkas. Gaila, kad su kuprinėmis ir visa manta. Tai trukdė kvailioti. Šio susiaurėjimo pabaigoje įeiname, o upė įteka į Wadi Mujib tarpeklį. Dar vienas neapsakomo grožio maršrutas. Labai siauras, aukštos sienos, upė vandeninga. Čia yra vienintelis 15 m nusileidimas po srove. Kelionės pabaigoje mus supakavo parko apsauga. Susimokėjome po 50 JD. Bet tikrai buvo verta. Nieko panašaus nebuvome matę. Net po daugelio metų, kai jau kanjoninge daug matęs, šis maršrutas neturi lygių (įrašas 2019m). Užtrukome dvi su pusę dienos.

Dar bandėme pakliūti į Daną parką. Bet ne sezonas ir mūsų neleido. Va taip su tais leidimais.

Pasirinkome Wadi Hasa maršrutą. Yra bent trys skirtingų spalvų susiaurėjimai. Virvių maršrutas nereikalauja. Tai pats ilgiausias maršrutas Jordanijoje. Tikrai vertas savo savitumu ir grožiu maršrutas. Visiškai laukinė gamta. Vanduo šiltas, maitinamas iš karštų versmių. Yra ir karštų balų šlaituose. Maudynės nerealios. Visi maršrutai baigiasi Negyvosios jūros slėnyje. Kur vasara visada.

Pirma pažintis su kanjoningu įvyko ir užkabino. Radau miksą tarp savo mėgiamo raftingo ir uolinio laipiojimo.

Šioje kelionėje dar aplankėme Wadi Rum dykumą ir Jebel Rum viršūnę. Neapsėjome ir be Petros, ir Jeruzalės.


Wadi Mujib
Wadi Majib
Wadi HasaLeave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s