2009 03 14-28 Jordanija

Maršrutai:

Wadi Hidan III sudėtingumo kategorija,

Wadi Hasa II sudėtingumo kategorioja

Dalyviai: Rolandas Žygas, Naglis Kavaliauskas, Jovita Laučiutė, Vytautas Eglinskas, Vytenis Venclova, Milda Radžiutė – Valančiauskienė, Laura Vaišvilaitė, Vida Vickackaitė, Egidijus Kundelis, Loreta Lovkytė, Tatjana Marčenko.

Pagautas pirmos sėkmės ir grožio įspūdžio, nutariau aplankyti Jordaniją antrą kartą. Maršrutą kažkiek kartojau. Šį kartą pradėjome nuo Wadi Rum dykumos. Nepasisekė su Jebel Rum viršūne. Tai vienintelis kartas kai neužlipome. Viena iš dalyvių nukrito iš 5 metrų. Čia strigome, kolektyvas buvo nepatyręs, turėjome traumą ir psichologinių problemų. Nutarėme leistis žemyn.

Pirmas mūsų maršrutas buvo Wadi Hidan. Mano didžiulei nuostabai tarpeklio specifika buvo ženkliai pasikeitusio. Džiunglių nebuvo, viskas išplauta. Upės vandeningumas nepasikeitęs, tik atsirado balų, kurias reikėjo išplaukti. Didžiausia problema – kaip su esama manta tai padaryti. Kuprinės buvo nelengvos. Teko surasti būdą. Bet kokiu atveju daiktai turi būti apsaugoti neperšlampame maiše. Geriausia pasiteisino plaukti ant kuprinių ne visu svoriu užlipus, o padėjus rankas. Nauja patirtis. Tada dar laukė išėjimas, kad nepagautų apsauga. Išėjome anksti ryte per kalnų kelią. Viskas įvyko sėkmingai. Apsauga mus aptiko jau prie Negyvosios jūros. Įmetėme durnių, šnekėjome nesąmones. Bet mes buvome leistinoje teritorijoje ir jie prie mūsų neprikibo, net padėjo mums išvažiuoti.

Nukeliavome link Wadi Hasa tarpeklio. Ėjome prieš srovę, kadangi virvių nėra, judėti galima į abi puses. Tai šiek tiek sunkiau nei eiti pasroviui. Įveikę pirmą susiaurėjimą sustojome nakvynei. Čia dar viena pamoka. Naktį kažkur tolumoje lijo ir 23 val. nakties atėjo potvynio banga. Evakuacija naktį buvo komplikuota, praradome dalį daiktų. Reikėjo staigiai rinkti daiktus ir kabarotis aukštyn. Vanduo akimirksniu upėje pakilo visu metru, o į plotį upė padidėjo daugiau nei du kartus. Išvada – nemiegoti pliaže, jei yra nors menkiausia galimybė, kad lis.

Vanduo ryte atslūgo ir 11 val pajudėjome toliau. Sprendimas buvo teisingas. Vakare buvome finiše. Kaip visada, mašiną Arabų kraštuose surasti nėra sunku. Su dainomis ir šokiais išvykome.

Rolo nuotraukos čia

Wadi Hasa
Wadi Hidan
Wadi Hidan

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s