2009 10 18 – 11 01 Jordanija

Maršrutai:

Wadi Feid IV sudėtingumo kategorija

Wadi Assal III sudėtingumo kategorija

Dalyviai: Rolas, Tatjana, Marina, Linas, Dainius, Laimonas, Mindaugas, Vaidas, Vilius, Gintas

Kelionė ne vien kanjoningo. Šalis užsiėmimais įvairiaspalvė. Pradžia, kaip visada, prasidėjo nuo Wadi Rum ir Jebel Rum viršūnės. Galiu drąsiai teigti, kad maršrutas į Jebel Rum yra vienas gražiausių mano gyvenime. Nusileidimas nuo viršūnės išdžiuvusiu kanjonU, kur aukščiausias nusileidimas 40 m. Kaip ir kanjoningas. Bet išties čia gražiausias – pats viršūnės maršrutas, nuolat besikeičiantis vaizdais. Reikia žinoti maršrutą ir turėti uolinio laipiojimo patirties. Su patyrusiu gidu įmanoma ir neturint šios patirties užlipti ir sėkmingai nusileisti. Maršrutas dviejų dienų.

Šioje kelionėje dar aplankėme vieną šios šalies gamtos grožybę – Wadi Rakiya. Tai kalnų slėnis, pripustytas smėlio kopų. Labai gražus derinys. Skiriasi nuo Wadi Rum dykumos, ten slėniai platesni ir uolų masyvai ženkliai masyvesni.

Wadi Feid

Nuo šios kelionės pradėjome augti kanjoninge. Pirmą kartą keliavome Wadi Feid tarpekliu. Turėjome aukštų nusileidimų, aukščiausias 60 m. Tai buvo nauja patirtis. Nepaprasto grožio tarpeklis, nusileidimai seka vienas po kito, vandens nėra daug. Nepanašus į kitus tarpeklius Jordanijoje. Uola granitinė, visi kiti tarpekliai susiformavę smiltainyje. Su prisitraukimu, tarpeklio įveikimu ir atsitraukimu maršruto laikas – dvi dienos. Atsitraukimas Wadi Arabah dykuma jau žemiau jūros lygio. Paprastai po šio maršruto keliaujame link Negyvosios jūros – 420 m.

Wadi Assal. Džiunglės

Wadi Assal. Maršrutas nesudėtingas, yra gražių nusileidimų ir siaurų vietų. Kur slėnis išplatėja, paprastai prasideda sunkiai praeinamos džiunglės. Jei žiemos sezonas buvo lietingas, potvyniai paprastai išplauna iki šaknų visą augmeniją. Jei pataikai tokiu momentu – džiaugsmas, jei priešingai – vargas. Mes kabarojomės per džiungles.

Wadi Assal

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s