2019 03 31 – 04 10 Omanas

Wadi Shab.
Pramoginis tarpeklis, trumpas ir labai gražus, ypač vandens atspalviu. Po nemiegotos nakties – pirmasis mūsų vizitas. Pradžioje pasipila klausimai, kodėl mes čia einame. O po maudynių uždarame kalnų baseine atsakymas tampa savaime aiškus ir visi lieka patenkinti. Pirmi šuoliai, gražiu akis džiuginanti aplinka, lengvas prisitraukimas ir atsitraukimas.

Po pietų pradedame organizuoti mūsų užmetimą link Wadi Tiwi maršruto pradžios. Atstumas apie 80 km, tad taupant laiką visai apsimoka surasti vežėjus iš šono. Šį kartą vairuotojų paieškos pradžia – Sooee kaime. Randame nesunkiai, pasiteisina taisyklė, kad visi arabai vairuoja, o jei ir ne, tai būtinai suras, kas vairuoja. Susitariame, kad mūsų tikslas – mašina nuvažiuoti iki Umq Bir kaimo. Nuvažiuojame gerokai pigiau nei prieš metus, bet paskutiniųjų 8 km visgi neužveža, tad tenka padaryti pirmą rimtesnį kojų apšilimą. Nakvynei kuriamės jau tamsoje.

Wadi Tiwi. Dviejų dienų maršrutas. Nusimato daug gražaus plaukiojimo smaragdiniuose vandens telkiniuose. Vanduo šiltas. Daug tankios augmenijos. Aukščiausias nusileidimas su virve 20 m. Bendras plaukimo atstumas apie 3,5km, ilgiausia bala 350 metrų.

Kelionę tarpekliu pradedame vos prašvitus. Laipiojimo ir plaukimo pamokos. Tai vienas gražesnių maršrutų Omane. Jaučiamės izoliuoti nuo aplinkinio pasaulio, o pasitraukimas tik vienas – žemyn upe iki pirmo kaimo. Šiais metais dar kartą įvertinau pernykštį Vytauto pasitraukimą su sulaužyta koja. Būnant sveikam – tai sunkiai suvokiama, net man pačiam, realiai mačiusiam šią situaciją. Paaiškinimas vienintelis – noras gyventi yra visagalis ir kartais peržengiantis loginio proto ribas.

Prisiplaukiojame. Pasiteisina trumpi hidro kostiumai. Tikrai nešalta. Išlendame dar su šviesa ir sėkmingai apsistojame prie mano pamėgto paplūdimio šalia Fins gyvenvietės. Norint ir turint galimybes čia galima smagiai pažvejoti.

Wadi Taab.
Ketvirtos sudėtingumo kategorijos maršrutas, su aukščiausiu 55 m nusileidimu. Daug gražaus plaukiojimo šiltame skaidriame vandenyje. Kategorinis išlipimas iš upės slėnio iki kelio. Maršrutas įvairiapusiškai įdomus.

Wahiba smėlynai – dykuma.
Pasigrožime įspūdingomis ugningo smėlio spalvos kopomis. Čia praleidžiame naktį ir rytą kol nepradeda varginti karštis. Puikus rytas, gražios kopos ir judame link Wadi Bani Kahlid viršutinio tarpeklio. Nuostabios maudynės, vanduo labai šiltas. Mėgaujamės natūraliu gamtos dovanojamu žuvelių SPA kojoms.

Šį kartą pataikome per valstybinę šventę, daug žmonių ir neleidžia maudytis dėvint trumpus, mums įprastus maudymosi kostiumus. Pajuntame nuovargį nuo arabiško dėmesio.

Wadi Bani Kahlid apatinis maršrutas.
Techniškai nesudėtingas, yra gražių vietų ir porą aukštų šuoliukų. Maršrutas tikrai nėra vertas atskiros dienos, smagiausia pasivaikščioti vieną valandą į apačią ir sugrįžti atgal prie mašinų.

Snake tarpeklis – Wadi Bani Awf. Tarpeklis nėra techniškai sudėtingas, pasižymi išskirtiniu grožiu su daugybe natūralių vandens baseinų, kuriuos supa milžiniškos uolos. Vanduo tarpeklyje šiltas. Mano manymu, po trečio apsilankymo įvertinčiau kaip gražiausią Omano kanjoningo maršrutą.

Šį kartą greitai prabėgame, vyrai gaudo saulės spindulius, nors tikrai nebuvo šalta. Greitai įveikiame maršrutą ir jau po pietų pajudame link aukščiausio Omano taško – Jebel Shams. Turime tikslą – nusileisti maršruto Wadi al Nakhr pradžia ir įveikti du pirmus krioklius. Su pirmuoju mums sekasi, randame taškus, užtenka virvių. Antrasis pasirodo per aukštas, neužtenka turimos 100 m virvės. Nusileidimą tęsiame via ferratos maršrutu. Pasimaudome, apžiūrime 385 m nusileidimą, mano žiniomis – tai aukščiausias vientisas nusileidimas su neigiamu kampu. Tad reiktų turėti atitinkamas virves. Aprašyme minima galimybė nusileisti šonu naudojant 50 m virves. Tiesa ta, kad neradome pradžios ir taškų. Kol kas tikrai nežinau kaip tai galima padaryti. Atgal užlipame prakaltu via ferratos maršrutu. Jis saugus ir gerai padarytas.

Dalyviai: Rolas, Vykintas, Andrius, Eugenijus, Mantas, Audrius, Gintaras, Remigijus, Saulius, Mindaugas
Wadi Tiwi
Rolo nuotraukos čia
Sauliaus nuotraukos čia

1. Wadi Shab. Pirmosios dienos tarpeklis – trumpas ir įspūdingas savo sodriai smaragdiniu vandeniu. Atvykus į Omaną jau po vidurnakčio, o ir didžiajai daliai dalyvių, kaip pirmam susipažinimui su kanjonngu – toks tarpeklis – geriausias pasirinkimas. Ir jau tą pačią dieną vietinių vežami traukiame link sekančio maršruto su ilgaisiais pasiplaukiojimais.

Wadi Shab

2. Wadi Tiwi. Nuostabaus grožio ilgiausias kelionės maršrutas su ilgaisiais plaukiojimais. Vandeningos balos, iš kurių ilgiausia 300m. Vakarojimas ir nakvynė prie jūros.

Wadi Tiwi

Antrą dieną baigiame ilgąjį maršrutą. Viskas sėkmingai. Prie Arabų jūros, turime vieną žvejį, jau mėgaujamės žuviene 🙂

Wadi Taab

3. Wadi Taab. Ketvirtos sudėtingumo kategorijos maršrutas, su aukščiausiu 55 m nusileidimu. Daug gražaus plaukiojimo šiltame skaidriame vandenyje.

4. Wadi Bani Kahlid apatinis maršrutas. Plaukimas ir aukšti šuoliukai. Saulė šviečia.  

Wadi Bani Kahlid

5. Dykuma. Karštis +39. Visai ne šalta 🙂 Pasitinkame saulę dykumoje ir keliaujame link sekančio maršruto.

6. Nizva. Aplankome didžiausią miestą ir buvusią Omano sostinę – Nizvą. Tai vienas seniausių šalies miestų, kuriame auga ir vyksta prekyba datulėmis. Kaistame ir keliaujame link šlapio rytojaus – Snake maršruto.

Snake

7. Snake. Tarpeklį įveikiame gana greitai. Pusiau šlapias, pusiau sausas tarpeklis. Gražus, spalvingas, su stačiomis sienomis. Ilgiausias nusileidimas 22 m. Toliau judame link aukščiausio Omano taško – Jebel Shams.

8. Nusileidžiame iki via ferratos virvėmis. Pusiau kanjoningu
Wadi al Nakhr maršrutu, pusiau via ferratos trasa. Nerandame kanjoningo trasoje taškų, bet sėkmingai sugrįžtame. Užlipame atgal via ferratos trasa. Liko kultūra.


One thought on “2019 03 31 – 04 10 Omanas

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s