2019 05 18 – 26 Azorų salynas, Sao Miguel


Maršrutai:

Coelhas/Salto Farinha 4 sudėtingumo kategorija. Aukščiausias nusileidimas 40m.

Grande superior 4 sudėtingumo kategorija. Aukščiausias nusileidimas 45m.

Tres Voltas superior 4 sudėtingumo kategorijos. Aukščiausias nusileidimas 35m.

Caldeiroes superior 3 sudėtingumo kategorijos. Aukščiausias nusileidimas 25m.

Grande inferior 3 sudėtingumo kategorijos. Aukščiausias nusileidimas 15m.

Salga 3 sudėtingumo kategorijos. Aukščiausias nusileidimas 40m. Daug šuoliukų, aukščiausias galimas 16m ir 20m.

Sao Miguel sala. Kanjoningas.
San Migelis (portug. São Miguel) − sala Atlanto vandenyne, Azorų salyne; priklauso Portugalijai. Administracinis centras − Ponta Delgada.
San Migelis yra didžiausia Azorų salyno sala. Salos plotas 759 km². Gyventojų − 140 000 (2003). Sala yra išilginės formos; jos ilgis 64 km, o plotis 8−14 km. Aukščiausias salos taškas − Piko da Varos kalnas (1105 m).
San Migelio sala dar vadinama „žaliąja sala“, nes turi gražų žaliuojančių miškų kraštovaizdį. Taip pat saloje yra keli įspūdingo grožio ežerai: Lagoa do Fogo, Lagoa das Sete Cidades, Lagoa de Santiago.

Pirmą kartą kanjoniname Sao Miguel saloje. Lyginant su kita Azorų sala – Flores, aplankytą praeitais metais, šią – kanjoningo profesionalumo prasme, galėčiau įvardinti kaip gerokai lengvesnę ir kiek nuobodesnę. Planuoti veiklą, mano manymu, čia galima ne daugiau kaip savaitei.

Praėjome šešis maršrutus, keturis iš jų pavadinčiau kaip įdomius ir sužavėjusius savo grožiu. Pats įspūdingiausias – Grande Superior – gražus, vandeningas, įtraukiantis ir leidžiantis pajausti visus kanjoningui būdingus patyrimus. Salga maršrutas žavus savo šuolių galimybėmis ir įkvepiantis savo vaizdais. Iš aprašytų nepraeitų maršrutų liko dar vienas, sudominęs kaip galimai smagus ir įdomus, o kitų likusių net aprašymai knygoje daug ypatingumo nežadantys.

Iš patirties, internetinės ir vietinių suteiktos informacijos susidariau nuomonę, kad kanjoningui įdomiausios ir egzotiškiausios salos yar Flores ir Sao Jorge. Pastarojoje maršrutai aprašyti, kaip vieni sudėtingiausių. Tad šią salą numatau sekančiam savo kelionės į Azorus tikslui.

Kultūrine prasme sala labai graži ir verta keliautojų dėmesio. Turtinga akiai maloniais vaizdais, pojūčiais ir natūralumu. Jaukūs sutvarkyti vietiniai miesteliai, bažnyčios. Azorų salos nėra brangios, tad finansine prasme taip pat patrauklios keliauti. O ir turistų dar neužplūstos, tad galima pajusti vietinį gyvenimo ritmą, autentiškumą.


Trumpas filmas čia

Rolo nuotraukos čia

Dalyviai: Rolas, Andrius, Gintarė, Povilas, Modesta, Darius, Arnas

Name įsikurta, vėliava iškelta – mes Sao Miguel saloje.

Pirma diena. Coelhas-Salto do Farrinha. IV sudėtingumo kategorija.

Aukščiausias nusileidimas 40m. Paragaujame šuolių, bet norisi daugiau bėgančio vandens. Iš viso užtrukome 5.30val.

Antra diena. Grande superior. IV sudėtingumo kategorija.

Nesudėtingas tarpeklis. Du labai gražūs nusileidimai. Ilgiausias 45m, vandeningas.

Šiandien vandens randame daug, karštų versmių taip pat. Tik bridimo ir bolderingo daug. Kaip ir vakar, jau norisi virvių ir nusileidimų. Maršrutą įveikiame per 4val. Ir po tarpeklio dar varome prie Furnas ežero.

Trečia diena. Tres Voltas. IV sudėtingumo kategorija.

Oras prastas. Tryse neišsigąstame rūko ir vėjo ir išeiname. Tarpeklis ir grožiu, ir sudėtingumu įvertintas ketvirta kategorija, bet akivaizdu, kad pervertinta. Per 2 val. įveikiame kanjoną ir atsitraukinėjame dar 2 val. 

Ketvirta diena. Caldeiroes Superior. III sudėtingumo kategorija.

Tarpeklis nesudėtingas, daug gražių ir neaukštų nusileidimų, vandeningas. Pagaliau gauname kanjoningui būdingos veiklos – mažiau bridimo, daugiau nusileidimų. Komanda įsivažiuoja ir judame lengviau ir su gera nuotaika.

Daug nusileidimų nuo medžių. Šiandien kai kas pirmą kartą gyvenime gauna tikros kanjoningo patirties, o ne trekingo upės vaga.

Po kanjoningo – pažintinė programa, apžiūrime švyturį ir keletą regyklų.

Penkta diena. Grande apatinis.

Keli gražūs nusileidimai ir veiklos mažoka…

Šešta diena. Salga.

Išsiilgę tikrojo kanjoningo suradome Joao – mūsų vietinį draugą iš pereitų metų kelionės. Jis pasiūlo kartu praeiti Salga maršrutą, kurio aprašymo net knygoje nėra. Žinoma, iš karto suintriguoja ir tikimės geriausio. Iš tiesų, šios dienos tarpeklis pradžiugina. Daug gerų šuolių, aukščiausią Rolas ir Joao nušoka iš 16m. Nuo 20m išgelbėja apačioje sukritę rąstai. Šuoliai saugūs, o ir veikos netrūksta. Maršrutą įveikiame per 4val.

Rolas ir Joao

One thought on “2019 05 18 – 26 Azorų salynas, Sao Miguel

  1. Atostogos praėjo puikiai. Ačiū Rolandui už smagius nesunkius kanjonus, ypač laisvus nusileidimus ir maršrutą su šiltomis versmėmis. Ir smagu, kad sutikome Joao, nes parodytas maršrutas buvo viso kanjoningo vyšnia su laukine maršruto pradžia, šuoliukais ir čiuožykla!

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s