2020 01 15 Vokietija. Kanjoningas žiemą.

Tatzelwurm. Įvertinus sąlygas ir situaciją tikrai atitinka IV sudėtingumo kategoriją. Vokietija.

Giessenbachklamm, III sudėtingumo kategorija. Vokietija,

Dalyviai: Rolas, Rimvydas, Merūnas.

Rolo nuotraukos čia:

Trumpas filmas čia:

Pradedame ankstyvą rytą – mūsų pirmas maršrutas Tatzelwurm. Įvertinus sąlygas ir situaciją tikrai atitinka 4-ą sudėtingumo kategoriją.

Vanduo šį kartą ledinis ir jo daug. Priėjimai prie taškų gana sudėtingi. Krantai apledėję. Įveikimo laikas 1val. 15 min. Gerai pasimaudėme, tokiomis sąlygomis pakanka tiek laiko ir sušalti į ledą nespėjome. Labai patiko. 

Po pietų pervažiavome prie sekančio maršruto. Giessenbachklamm, 3-ios sudėtingumo kategorijos. Čia vanduo jau žemesnis ir šiltesnis. Keli laipsniai skirtumas, bet tai jaučiasi. Pravarėme per 1 val. Žiemai tokie laikai pats tas, maksimum iki 2 val. 

Įmanoma kanjoninti ir žiemą, reikia tik nusiteikimo visų pirma ir tinkamų oro sąlygų. Mūsų atveju šlaituose sniego nebuvo daug, prisitraukimai nesudėtingi. Oro temperatūra apie nulį. Įranga ir hidriakus naudojome kaip ir vasarą, dar ant viršaus šturminę striuke tik. Aš asmeniškai ir be pirštinių, kaip visada, kur yra vandens 🙂 Buvome pasiėmę ir ledo įrankius su ledsraigčiais, bet nepanaudojome. Nusileidimui naudojome lapelius, o ne reversus. Patarimas tokiu atveju leistis vienguba virve, taip mažiau painiavos dėl virvių susipynimo.  
Tiek naujienų. Gero tūso, jei ką 🙂


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s