2018 04 28 – 05 11 Azorų salos. Florešas ( Flores)


Mūsų įveikti tarpekliai:

1. Esguilhao. III kat.
2. Funda Ponta Ruiva. III kat.
3. Ilheus – Superior III kat. , Medio IV kat. , Inferior III kat.
4. Cabo IV kat.
5. Fazenda III kat.
6. Jose de Fraga Superior IV kat. , Inferior IV kat.
7. Casas Inferior. VI kat.
8. Barrosas Inferior. III kat.
9. Algares. V kat.
10. Ferreiro. VI kat.
11. Mouco. VI kat.
12. D’Alem Superior. IV kat.

Jose de Fraga Inferior
Dalyviai: Rolas, Šarūnė, Rimvydas, Vytautas, Milda, Marius, Milda, Gintas, Gaila, Asta, Joao
Trumpas filmas čia

Veiksmo filmas čia


Esguilhao

Azorai arba Azorų salos (port. Ilhas dos Açores – vanagų salos) – vulkaninių salų archipelagas Atlanto vandenyno centrinėje dalyje, apie 1500 km nuo Portugalijos krantų, kuriai jie priklauso, ir 3900 km nuo Šiaurės Amerikos pakrantės, tarp 37° ir 40° šiaurės platumos ir 27° ir 34° vakarų ilgumos.


Funda Ponta Ruiva

Ilheus

Salų bendras plotas apie 2,2 tūkst. km² (didžiasia São Miguel sala – 747 km²), gyventojų skaičius – 262 tūkstančiai (2001). Administracinis centras: Ponta Delgada (San Migelis). Kitos stambesnės gyvenvietės – Angra (Terseira), Horta (Fajalas).
Florešas (portug. Ilha das Flores – „gėlių sala“) – sala Atlanto vandenyne, Azorų salyno vakarinėje dalyje. Tai toliausiai į vakarus nutolusi Azorų sala, laikoma ir vakariausia Europos dalimi (nors ši sala jau yra ant Šiaurės Amerikos tektoninės plokštės). Plotas 143 km². Salos ilgis iš vakarų į rytus 16,7 km, plotis iki 12,3 km. Sala vulkaninės kilmės, sudaryta iš bazalto, tefros, trachito. Paviršius kalnuotas, aukščiausia vieta – 886,3 m (Piko do Burinjo k.). Saloje yra vulkaninės kilmės ežerų, krioklių. Floreše išlikę daug natūralios, neliestos gamtos plotų.

Cabo


Saloje gyvena 3907 gyventojų (2003 m.), pagrindinė gyvenvietė – Santa Kruz das Florešas. Verčiamasi žemės ūkiu, turizmu. Yra oro ir jūrų uostai.
Kelionės tikslas kanjoningas ir vienos dienos trekai. Apsigyventume apartamentuose ir kiekvieną dieną iš jų keliautume į vienos dienos žygius.
Kanjoningas Florešos (Flores) saloje


Fazenda

Jose de Fraga Superior


Jose de Fraga

Casas Inferior

Trumpa išpažintis
Mūsų pasirinkimas buvo aplankyti toliausiai į vakarus nutolusias salas – Flores ir Corvo, kurios yra ant Amerikos plokštės. Būtent Flores sala reitinguojama, kaip gražiausių tarpeklių vieta. Nedidelėje, 16 km ilgio ir 12 km pločio, daugybės žalių atspalvių pilnoje, vadinamoje gėlių saloje prakalti įvairiausi kanjoningo maršrutai nuo aukščiausių kelių šimtų metrų, visos dienos ilgio iki žavingų nusileidimų tarpeklio pabaigoje tiesiai į vandenyną ir išplaukimo laiveliu į sausumą, bei nuostabių pasivaikščiojimų samanotomis kalnų upės vagomis šlapiais akmenimis. Pasirinkimas pateisino visus lūkesčius ir Rolo viziją, kad mums – grožio ir kanjoningo mylėtojams ši kelionė bus įsimintina, nepakartojama ir kupina geriausių įspūdžių ir patyrimų. Nors važiavome ne visai sezono metu ir pasak statistikos, turėjome gauti pakankamai lietaus, bet per dvi savaites jo nesulaukėme ir anot vietinių, buvome apdovanoti galėdami tokiu laiku mėgautis saule ir giedra kasdien. Kadangi sala nedidelė, logistika itin paprasta, lengvai privažiuojamos tarpeklių pradžios, pasitraukimai nesudėtingi. Viso to ir ne tik dėka, pasiekėme absoliutų Rolo kelionių rekordą per 11 dienų įveikdami net 15 maršrutų. Netinginiavome, keliavome be poilsio dienų, o nuvargę po sudėtingo maršruto dienos sekančią dieną pasirinkę trumpesnį maršrutą juokaudami vadindavome tai – laisva diena. Iš viso įveikėme trečdalį salos maršrutų, tarp kurių ir pačiu gražiausiu vadinamą ir dėmesio vertą tarpeklių žiedą. Gamta labai žalia, tarpekliai apsamanoję ir pasak Rolo, patys slidžiausi gausioje ir įspūdingoje jo pasaulio kanjoningo maršrutų kolekcijoje.
Mylintiems laukinę gamtą, jos grožį ir kanjoningą – didžiausios rekomendacijos aplankyti šią ir kitas salas. O artimiausiose planuose viena jų – San Jorge.
Šarūnė


Barrosas Inferior

Alares

Ferreiro

Mouco

D’Alem Superior

Rolo nuotraukos čia

Šarūnės nuotraukos čia


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s